Приватизація земельних ділянок

Приватизація земельної ділянки — це процес передачі землі, що перебуває у державній або комунальній власності, у приватну власність.

Опис послуги

Процес приватизації земельної ділянки регулюється Земельним кодексом України, зокрема ст. 116, яка визначає порядок набуття права власності на землю. Ця процедура є обов’язковою для фізичних та юридичних осіб, які бажають оформити земельну ділянку для особистого користування чи ведення бізнесу. Помилки або недоліки в документах можуть призвести до відмови в приватизації чи затримок у процесі.

Багатоступеневий процес приватизації вимагає знання земельного законодавства та роботи з державними установами.

Процес надання послуги адвокатом

Адвокат забезпечить правильність складання та подання документів. У разі виникнення спірних ситуацій адвокат допоможе захистити право на приватизацію в суді чи перед органами місцевого самоврядування.

1

Консультація

Вивчення ситуації клієнта, зокрема правового статусу земельної ділянки. Визначення можливості та процедури приватизації.

2

Збір документів

Складання заяви на приватизацію. Підготовка кадастрового плану, технічної документації, отримання витягів із Державного земельного кадастру.

3

Подання документів

Подача заяви до органу місцевого самоврядування чи виконавчої влади. Контроль за розглядом документів та дотриманням строків.

4

Реєстрація права власності

Передача необхідних документів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Отримання свідоцтва про право власності на землю. 

Закон - це не просто правило, а захист ваших прав.

Зверніться до нас, і ми допоможемо Вам відстояти справедливість!

    Поширені питання

    Звертайтесь до нас за юридичною консультацією або для ведення вашої судової справи по військовому, цивільному,  господарському або адміністративному праву.

    Землі, які перебувають у користуванні громадян, наприклад, під будинком, садом чи городом.

    Кадастровий номер, витяг із земельного реєстру, заяви до органу місцевого самоврядування.

    Так. Громадяни України мають право на безоплатну передачу їм у власність земельних ділянок із земель державної або комунальної власності в таких розмірах:

    а) для ведення фермерського господарства - в розмірі земельної частки (паю), визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де знаходиться фермерське господарство. Якщо на території сільської, селищної, міської ради розташовано декілька сільськогосподарських підприємств, розмір земельної частки (паю) визначається як середній по цих підприємствах. У разі відсутності сільськогосподарських підприємств на території відповідної ради розмір земельної частки (паю) визначається як середній по району;

    б) для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 гектара;

    в) для ведення садівництва - не більше 0,12 гектара;

    г) для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) у селах - не більше 0,25 гектара, в селищах - не більше 0,15 гектара, в містах - не більше 0,10 гектара;

    ґ) для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара;

    д) для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 гектара.

    Меню

    Закон - це не просто правило, а захист ваших прав.

    Зверніться до нас, і ми допоможемо Вам відстояти справедливість!